Wyniki III edycji konkursu fotograficznego Pantaenius Jacht Foto

·

żaglowiec ikona

Zakończyła się III edycja konkursu fotograficznego Pantaenius Jacht Foto. Finał miał miejsce 6 kwietnia 2014 r. na Targach Wiatr i Woda, które w tym roku po raz pierwszy odbyły się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ostatniego dnia Targów, na scenie głównej ogłoszono laureatów konkursu.

Pięcioosobowe jury w składzie Kuba Strzyczkowski, dziennikarz Programu III Polskiego Radia i żeglarz amator, Kazimierz Kaczor, aktor i żeglarz oraz trzech zawodowych fotografów związanych z tematyką żeglarską – Bartosz Modelski, Marek Wilczek i Robert Hajduk, wybrało 32 finałowe fotografie, wśród których znalazło się pięć nagrodzonych prac. Po raz pierwszy do konkursu zgłosiły się też osoby spoza granic Polski, dzięki czemu konkurs zyskał rangę międzynarodową. 

Miejsce pierwsze zajęła właśnie Czeszka, Pavlína Soukupová (paja), za zdjęcie zrobione 29 grudnia 2013 r. podczas pierwszego w sezonie wyścigu bojerów, w trakcie Mistrzostw Austrii klasy DN 2013 r. W nagrodę otrzymała sztormiak – kurtkę i spodnie, z kolekcji Delphia Yachts, marki Henri Lloyd.

III konkurs fotograficzny Pantaenius Jacht Foto, Miejsce 1 Autor: Pavlína Soukupová (paja)

Miejsce 1

Autor: Pavlína Soukupová (paja)

Na drugim miejscu znalazł się Timm Stütz z Niemiec, artysta-fotografik mieszkający aktualnie w Polsce. Fotografię wykonał podczas zlotu tradycyjnych łodzi rybackich, który miał miejsce we wschodnich Niemczech. II nagrodą był weekendowy pobyt w Centrum Galion oraz żeglarska torba Bora marki Code Zero.

Miejsce 2 Autor: Timm Stütz  III konkurs fotograficzny Pantaenius Jacht Foto

Miejsce 2

Autor: Timm Stütz

Trzecie miejsce zdobyła fotografia Andrzeja Kempińskiego, pt. Dar Młodzieży. Żaglowiec został sfotografowany z pokładu STS Fryderyk Chopin podczas Tall Ship Races. Autor otrzymał wodoszczelny worek żeglarski firmy Harken.

Miejsce 3 Autor: Andrzej Kempiński Tytuł pracy: Dar Młodzieży  III konkurs fotograficzny Pantaenius Jacht Foto

Miejsce 3

Autor: Andrzej Kempiński

Tytuł pracy: Dar Młodzieży

Również w czasie Tall Ship Races zostało zrobione zdjęcie, które otrzymało wyróżnienie Delphia Yachts. Fotografia nosi tytuł „Sasza”. Jego autor, Arkadiusz Srebnik, uwiecznił jednego z żeglarzy grającego na gitarze na pokładzie statku. Nagrodą specjalną dla autora była torba żeglarska z kolekcji Delphia Yachts.

Wyróżnienie Delphia Yachts Autor: Arkadiusz Srebnik Tytuł pracy: Sasza  III konkurs fotograficzny Pantaenius Jacht Foto

Wyróżnienie Delphia Yachts

Autor: Arkadiusz Srebnik

Tytuł pracy: Sasza

Także publiczność miała szansę na wybór najlepszej pracy. W głosowaniu internetowym na stronie konkursu jachtfoto.pl przez miesiąc trwało głosowanie internautów, w którym oddano prawie 5000 głosów. Nagroda publiczności trafiła do Weroniki Arkabus za zdjęcie „Gęsiego…” zrobione w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. W nagrodę autorka fotografii otrzymała torbę żeglarską Pampero marki CODE ZERO. 

Nagroda publiczności Autor: Weronika Arkabus Tytuł pracy: Gęsiego…  III konkurs fotograficzny Pantaenius Jacht Foto

Nagroda publiczności

Autor: Weronika Arkabus

Tytuł pracy: Gęsiego…

Galerię najlepszych fotografii III edycji konkursu Pantaenius Jacht Foto miała swoją premierę na Targach Wiatr i Woda. Obecnie można ją oglądać w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni (www.pozz.org.pl). 

Fotografie są również dostępne na stronie konkursowej i profilu Jacht Foto na Facebooku. Zapraszamy do polubienia profilu.

Źródło: Materiały prasowe