Drewniane modele łodzi motorowych Riva, Chris Craft, Wally, Arno XI

Drewniane modele słynnych łodzi motorowych

Legendarne modele włoskich łodzi motorowych Riva, model amerykańskich łodzi motorowych czasów prohibicji Chris Craft, model najnowocześniejszego jachtu motorowego świata 118 WallyPower, model Hydroplanu „Arno XI” Achille’a Castoldiego. Prestiżowe modele łodzi motorowych. Symbol morskiego prestiżu i osiągnięć technicznych, ponadczasowa marynistyczna dekoracja, nautycznej elitarności. Niezwykły morski prezent, nautyczny upominek z klasą.

wykonywane czasochłonną metodą desek klejonych na drewnianej ramie, co wymaga setek godzin szczegółowej, precyzyjnej pracy. Do budowy modeli używane jest wyselekcjonowane, suszone i sezonowane drewno (mahoń, heban, palisander, drewno wiśniowe). Charakterystyczny dla model łodzi Riva efekt “lustra” uzyskany dzięki nałożeniu kilku warstw lakieru z połyskiem. Starannie wykonane metalowe okucia zewnętrzne, śruba i płetwa steru wykonane z mosiądzu, deska rozdzielcza łodzi jest wyposażona w metalową kierownicę, przełączniki i wskaźniki, wszystkie wykonane z polerowanego metalu.

Drewniane modele łodzi motorowych Riva

Oferujemy Państwu prestiżowe, drewniane modele łodzi motorowych, wykonywane ręcznie z kilku rodzajów drewna przez rzemieślników specjalizujących się w modelarstwie, na podstawie zdjęć, grafik i planów oryginalnych łodzi, z dużą troską o jakość i staranność wykonania oraz zachowaniem skali i charakterystycznych elementów.

Drewniany model łodzi motorowej w trakcie budowy

Model legendarnej łodzi motorowej Riva Aquarama

najsłynniejszy projekt Carlo Riva – stała się z czasem okrętem flagowym marki Riva, legendą w zakresie piękna, kunsztu i osiągów zarówno na wodzie jak i poza nią. Slogan reklamujący to włoskie dzieło sztuki szkutniczej głosił: „Słońce, morze, radość z życia!”. Prawdziwa alegoria włoskiego Dolce Vita! Swoją Riva Aquarama posiadała Brigitte Bardot, Sophia Loren, Richard Burton, Arystoteles Onassis, Jean-Paul Belmondo, Sean Connery, George Clooney, Brad Pitt, miliarder Gunter Sachs, wydawca Axel Cesar Springer… Piękne mahoniowe łodzie z charakterystycznymi rozszerzonymi łukami kadłubów i potężną mocą silników V8 stały się ikoną blasku gwiazd z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych – każdy z celebrytów, który chciał być traktowany poważnie na Riwierze Włoskiej pokazywał się na pokładzie łodzi Riva. Drewniany model łodzi motorowej Riva Aquarama wykonywany ręcznie, przez doświadczonych Rzemieślników, z dużą troską o jakość, odwzorowanie oryginału i precyzję wykonania. Model Riva Aquarama na biurku prezesa lub na komodzie naszego salonu znamionuje człowieka o nietuzinkowym guście, miłości do klasycznych łodzi motorowych i morskiej pasji. Prawdziwa ikona wśród łodzi, morska legenda, synonim luksusu, prestiżu i blichtru lat 60-tych i 70-tych oraz włoskiej elegancji i szyku.

Model legendarnej łodzi motorowej Riva Aquarama

Drewniane modele łodzi motorowych Riva

Carlo Riva był pionierem w projektowaniu i budowie łodzi motorowych, które stały się symbolem luksusu i włoskiego designu. Jego podejście do tworzenia łodzi było innowacyjne i pełne pasji, co przyczyniło się do powstania legendarnych modeli takich jak Aquarama, Tritone, czy Ariston. Riva był również wizjonerem, który już w 1969 roku stworzył pierwszą łódź z włókna szklanego, co było przełomem w branży. Często wspominał o swojej pasji do łodzi i życiu „na pełnych obrotach”, otoczonym przez łodzie, co odzwierciedla jego głębokie zaangażowanie i miłość do morza i żeglarstwa​​​​.

Carlo Riva zostawił po sobie dziedzictwo nie tylko w postaci niezrównanych łodzi motorowych, ale również jako inspiracja dla przyszłych pokoleń projektantów i budowniczych łodzi. Jego łodzie były i nadal są uważane za najpiękniejsze na świecie, co potwierdza ich obecność na aukcjach, gdzie osiągają ceny sięgające niemal miliona dolarów​​. Jego praca i życie pokazują, jak pasja połączona z innowacyjnością i dążeniem do doskonałości może przekształcić całą branżę i zostawić trwały ślad w historii i kulturze. Staramy się dzielić jego pasją do niezwykłych łodzi motorowych proponując ich prestiżowe modele.

Modele łodzi motorowych stworzone przez Carlo Riva

Model łodzi motorowej Riva Ariston

o której Carlo Riva mówił:

Był zaprojektowany z miłością czystą i silną jak rasowy ogier. Niezapomniany! To był mój Pan Morza

Dedykowana najbardziej wymagającym klientom, Riva Ariston wykorzystuje formułę Riva Corsaro, ale jest od niej większa. Produkcja Riva Ariston rozpoczęła się w 1950 roku, a zakończyła w 1974 roku. Po zbudowaniu 1004 sztuk jest to łódź motorowa, którą Stocznia Riva produkowała najdłużej w związku z niebywałym, wieloletnim zainteresowaniem klientów tym modelem.

Drewniany model klasycznej łodzi motorowej Riva Ariston, wiernie odwzorowujący oryginał produkowany w latach 1950-1974. Jest to ręcznie wykonana miniatura, cechująca się wysoką dokładnością detali oraz jakością wykonania. Model został szczegółowo opracowany, z dbałością o wykończenie, kolor czy elementy wyposażenia. Riva Ariston jest uznawana za jedną z najpiękniejszych klasycznych łodzi motorowych, a ten model stanowi hołd dla jej włoskiej elegancji i ponadczasowego designu.

Model łodzi motorowej Riva Ariston

Model potężnej, klasycznej łodzi motorowej Riva Super Tritone

Złoty wiek drewnianych łodzi motorowych Riva rozpoczął się pod koniec lat 40. i trwał prawie do końca XX wieku. Ostatnia drewniana Riva została ukończona w 1996 roku. Riva Tritone była kluczowym projektem dla stoczni Riva i dopiero drugim modelem na raczkującym w latach 50-tych XX wieku rynku rekreacyjnych łodzi motorowych. Jej rozmiar, moc i duży zasięg sprawiły, że była to łódź motorowa często wybierana przez ówczesne gwiazdy, polityków, celebrytów i biznesmenów, których było na nią stać. Wprowadzana do produkcji w 1950 r. konstrukcja kadłuba Riva Tritone nawiązywała do modelu Corsaro, ale po dodaniu drugiego rzędu siedzeń w kokpicie stała się łodzią wybieraną przez posiadaczy, którzy chcieli zabierać w dalsze, morskie rejsy większą liczbę gości. W latach 1950-1966 zbudowano w sumie 257 łodzi Riva Tritone a poza modelem podstawowym dostępne były trzy wersje. Oferujemy Państwu model łodzi motorowej Riva Super Tritone, która była dłuższa od podstawowego (najdłuższego) modelu i wyposażona w jeszcze mocniejsze silniki. W latach 1960-1963 zbudowano jedynie 21 łodzi Riva Super Tritone z numerami kadłuba od nr. 127 do kadłuba nr 226.

Niepowtarzalna replika klasycznej łodzi, symbolizująca luksus i doskonałość, odtwarza najdrobniejsze szczegóły jednej z najbardziej ikonicznych łodzi motorowych wyprodukowanych przez włoską stocznię. Od lat 60-tych XX wieku, Riva Tritone Special jest synonimem morskiej prestiżowej klasy, zdobiąc porty Lazurowego Wybrzeża, Jeziora Como, i Włoskiej Riwiery. Zaprojektowany z niezrównaną dbałością o szczegóły, ten model to nie tylko doskonały dodatek dla miłośników łodzi motorowych, ale także wyjątkowym, marynistycznym elementem dekoracyjnym, który przeniesie atmosferę luksusowych wakacji prosto do Twojego domu lub biura.

Model łodzi motorowej Riva Super Tritone

Prestiżowy model łodzi motorowej Super Riva Aquarama Lamborghini

Oryginalna kadłub nr 278 Riva Aquarama zamówiony w maju 1968r. przez Ferruccio Lamborghini miał wymiary 8,45m x 2,60m. Budowa łodzi zajęła trzy miesiące, Lamborghini niezadowolony ze standardowego silnika V8, wziął parę silników Lamborghini 4,0 V12 o mocy 350 KM z Lamborghini 350 GT i dostosował je do zamówionego modelu. Dzięki temu była to nie tylko najszybsza Riva Aquarama, jaką kiedykolwiek zbudowano i jedyna Riva Aquarama z sercem Lamborghini. Przez ponad 20 lat Ferruccio Lamborghini był właścicielem tej łodzi, w trakcie których pobił kilka rekordów prędkości. Riva Aquarama 278 należąca do Ferruccio Lamborghini jest niepowtarzalnym i ważnym elementem historii morskiej, nautycznej i motorowodnej.

Model łodzi motorowej Super Riva Aquarama Lamborghini

Model włoskiej łodzi motorowej Riva Aquariva by Gucci

Kolejna replika łodzi motorowej, jaką Państwu prezentujemy, to dzieło niezwykłe, które łączy w sobie prestiż, tradycję i nowoczesność – model łodzi motorowej Riva „Aquariva by Gucci”. Ta ekskluzywna łódź, wykonana specjalnie na zamówienie Fridy Giannini, dyrektor kreatywnej znanej na całym świecie włoskiej marki Gucci, stanowiła kulminacyjny punkt obchodów 90. rocznicy istnienia tej włoskiej marki, celebrowaną w 2011 roku.

Projekt modelu łodzi Riva Aquariva by Gucci jest wyjątkowym owocem współpracy między dwoma czołowymi włoskimi domami projektowymi. Ta współpraca została zapoczątkowana, aby uczcić i podkreślić złotą erę La Dolce Vita – okres w historii Włoch, który definiuje radość z życia, glamour, oraz niezrównaną elegancję, będąc odzwierciedleniem postawy i stylu życia charakterystycznego dla tamtej epoki.

Łódź motorowa Riva Aquariva Gucci wyróżnia się nie tylko swoją historią i pochodzeniem. To, co czyni ją jedyną w swoim rodzaju, to kadłub wykonany z włókna szklanego, który został pomalowany w charakterystycznym, błyszczącym odcieniu bieli, ikonicznym dla marki Gucci. Dodatkowo, zachowując klasyczną dla Rivy tradycję, wykorzystano mahoniowe elementy z wykończeniem w postaci 20 warstw lakieru, co dodaje łodzi niespotykanego blasku i głębi. Nie można również pominąć charakterystycznego kokpitu, pokładu spacerowego oraz klap markizy, które są symboliczne dla designu Rivy, podkreślając jej unikatowy, nautyczny charakter.

Model włoskiej łodzi motorowej Riva „Aquariva by Gucci”

Model nowoczesnej łodzi motorowej Riva 44 Rivarama

W naszej ofercie znajdą Państwo również modele współczesnych łodzi motorowych. Nowoczesny model łodzi motorowej Riva 44 Rivarama, charakteryzujący się eleganckim włoskim stylem i panującą na pokładzie atmosferą prestiżu i elitarności. Budowa będąca połączeniem naturalnej elegancji, włoskiego stylu i najnowszych, morskich innowacji technologicznych spowodowała, że Rivarama 44 zdobyła tytuł „Najlepszego europejskiego otwartego jachtu” (Best European Open Yacht) w kategorii 40-60 stóp dwa lata z rzędu.

Drewniany model klasycznej łodzi motorowej Riva Iseo

Model łodzi motorowej Riva Iseo, która została wypuszczona na rynek przez legendarną włoską stocznię 2 lipca 2011 r. Ten model łodzi motorowej niewątpliwie doskonale kojarzy się z prestiżową przeszłością włoskiej marki. Łączy w sobie najnowsze innowacje ostatnich lat z klasycznymi liniami drewnianych modeli łodzi motorowych z wczesnych lat stoczni, a jej design jednoznacznie nawiązuje do tradycji marki Riva.

Niezwykły prezent dla miłośników włoskiego stylu i designu oraz łodzi motorowych Riva, niezwykły, rzucający się w oczy element marynistycznego wystroju eleganckich biur, salonów, gabinetów, doskonały upominek z Morskim Duchem, synonim włoskiej klasy i designu i hasła Dolce Vita obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

Model łodzi motorowej Chris Craft Runabout z 1930 roku

nazywanej często “amerykańską motorówką prohibicji” – potężne obszary wzdłuż szlaków wodnych Wielkich Jezior, w stanie Nowy Jork i na Wschodnim Wybrzeżu były rajem dla nielegalnych rozlewni alkoholu, a przemytnicy alkoholu potrzebowali szybkich, zwinnych łodzi do sprawnego transportu, aby podróżować z alkoholem z miejsca na miejsce. Ale łódź Chris Craft Runabout 1930 była oczywiście również wykorzystywana do rekreacji przez gwiazdy kina, sceny, biznesmenów czy polityków. Swoje modele Chris-Craft mieli m.in. Katharine Hepburn, Frank Sinatra, Elvis Presley czy Dean Martin. Z biegiem lat Chris-Craft stała się równie cenioną i prestiżową marką co włoska Riva.

Model łodzi motorowej Chris Craft Runabout 1930 został zbudowany ręcznie, od podstaw, przez doświadczonych Rzemieślników, szczegółowe detale modelu, okucia, ozdoby, koła kierownicy i śmigła, płetwę steru wykonano z mosiądzu i stali nierdzewnej, deska rozdzielcza łodzi motorowej jest wyposażona w realistyczną metalową kierownicę, przełączniki i wskaźniki, wszystkie wykonane z polerowanego metalu. Ręcznie szyte pluszowe siedzenia ze skóry. Nobilitujący i niepowtarzalny prezent nie tylko dla miłośników amerykańskiej historii i klasycznych łodzi motorowych.

Model łodzi Chris Craft Runabout 1930

Model supernowoczesnego jachtu motorowego 118 WallyPower

Osobom ceniącym nowoczesność i wręcz kosmiczne rozwiązania proponujemy model supernowoczesnej, najszybszej łodzi świata, model jachtu motorowego 118 WallyPower w skali 1:40. WallyPower 118 posiada charakterystyczną wąską i kanciastą konstrukcję z czarną szklaną obudową, napędzaną jest trzema turbinami gazowymi Vericor DDC TF50 z których każda napędza strumień wody Rolls-Royce Kamewa + dwa sterowane silniki zaburtowe i niekierowane urządzenie wspomagające co daje łączną, kosmiczną moc 17.000 KM. Elementem przyciągającym uwagę w tym modelu jest wyjątkowy kadłub, który jest wynikiem szeroko zakrojonego programu badawczo-rozwojowego, w tym służącym do testów czołgów zakładzie testowania wytrzymałości SSPA w Göteborgu w Szwecji oraz testów aerodynamicznych w zakładzie Ferrari Wind Tunnel w Maranello we Włoszech. Jest stabilny przy dużej prędkości dzięki głębokiemu kształtowi kadłuba V (22 stopnie) i prostemu dziobowi zaprojektowanemu do przebijania fal.

Model łodzi motorowej WallyPower 118

Model hydroplanu Arno XI słynącego z niepobitego od 1953 roku rekordu prędkości

Model wyjątkowej łodzi z silnikiem Ferrari – Hydroplanu Arno XI, który ustanowił rekord prędkości niepobity od 1953 roku, wyjątkowa replika wyjątkowej historyczni jednostki pływającej. Precyzyjnie wykonany z największą dbałością o detale, model oddaje unikatowy charakter i dynamikę oryginału, łącząc w sobie pasję do jednostek pływających i miłość do motoryzacji. 4,5-litrowy silnik V12 używany na początku lat 50-tych w Ferrari 375 odpowiednio zmodyfikowany przez dział techniczny Ferrari Scuderia F1 sprawił, że Hydroplan Arno XI 15 października 1953 r. na Jeziorze Iseo zdołał pobić rekord prędkości w klasie 800 kg (241,708 km/h), który pozostaje niepobity do dziś.

Model legendarnego Hydroplanu Arno XI, wykonany z wysokiej jakości materiałów, jest nie tylko eksponatem kolekcjonerskim, ale także symbolem inżynierskiego geniuszu i sportowej, motorowodnej rywalizacji. Czyni go to prestiżowym upominkiem dla każdego miłośnika wody, jachtów i łodzi motorowych oraz motorowodniactwa. Stanowi on również elegancką dekorację marynistyczną, wprowadzającą do wnętrza ducha przygody i determinacji. Zakup tego modelu niezwykłego hydroplanu to nie tylko hołd dla osiągnięć technicznych przeszłości, ale także inspiracja do poszukiwania nowych horyzontów i przełamywania ograniczeń.

Model łodzi motorowej rekord prędkości1953 Ferrari V12 hydroplan „Arno XI” Achille’a Castoldiego jFerrari V12 hydroplan Arno XIedyna łódź z silnikiem Ferrari

Prestiżowy Model Łodzi Motorowej jako elitarna dekoracja marynistyczna, nobilitujący element wystroju wnętrz

Niezależnie czy za bardziej bardziej elitarny, prestiżowy i ekskluzywny uważają Państwu model legendarnej włoskiej łodzi Riva Aquarama, amerykański Chris Craft z lat 30-tych XX wieku, supernowoczesny model łodzi Wally Power, Riva 44 Rivarama lub Riva Iseo, lub hydroplanu Arno XI, każdy z modeli w przedstawionej przez nas ofercie stanie się z miejsca centralnym, nobilitującym, morskim detalem wystroju każdego pomieszczenia.

Zajmujemy się importem modeli łodzi motorowych od wytwarzających je dla nas Rzemieślników od kilkunastu lat i z całą pewnością możemy stwierdzić, że nikt nie jest w stanie przejść obok ikony nautycznej elegancji i szkutniczego kunsztu, jaką jest Riva Aquarama, Tritone, Iseo, Ariston lub Chris Craft czy Wally obojętnie. Sprzedajemy modele, które są prawdziwymi symbolami marynistycznej kultury wśród łodzi motorowych, luksusowych runaboutów, synonimem włoskiego szyku, amerykańskiego designu, supernowoczesnych rozwiązań na wodzie ale przede wszystkim ponadczasowej marynistycznej elegancji, morskiego prestiżu, nautycznej elitarności.

Mam świadomość, że ceny tych modeli nie są niskie, niestety wytworzenie drewnianego modelu łodzi motorowej od podstaw jest procesem rzemieślniczym, który trwa kilka miesięcy. Potrzebne jest do tego odpowiednie, sezonowane drewno, specjalistyczne kleje, farby, lakiery. A przede wszystkim umiejętności i wiedza. Dlatego dla nas również cena zakupu (przed dodaniem kosztów transportu i opłat importowych) każdego pojedynczego modelu jest wysoka. Ponieważ niekiedy zakup danego modelu łodzi motorowej jest poprzedzony kilkudniowymi lub kilkutygodniowym procesem decyzyjnym Klienta, gromadzeniem finansów, kontaktem ze mną – wiem, że nie dla wszystkich są to modele, na które można sobie pozwolić z dnia na dzień. Ale mam również wiedzę i doświadczenie, że gdy w końcu dochodzi do zakupu – zakupione u nas modele łodzi motorowych stają na honorowych miejscach w domu, salonie lub biurze czy gabinecie jako niepowtarzalna dekoracja marynistyczna obok której ciężko przejść obojętnie. Mamy wielu Klientów, którzy powrócili po kolejny model łodzi motorowej a niektórzy zakupili już kilka modeli przy okazji zagranicznych podróży służbowych lub urządzania nowych biur swojej firmy.

Bo prestiżowe dekoracje marynistyczne, w tym drewniane modele łodzi motorowych, jachtów czy żaglowców są elementem niepowtarzalnego i ponadczasowego wystroju wnętrz w klimacie nautycznym, który opiera się wszelkim modom i chwilowym trendom. Nadają niezwykłego, morskiego, elitarnego, marynistycznego charakteru każdemu wnętrzu.

Elitarny Drewniany Model Łodzi Motorowej jako niepowtarzalny, elitarny prezent, nobilitujący morski upominek

Przez ostatnie lata drewniane modele elitarnych łodzi motorowych, których sprzedażą się zajmuję z własnej pasji (rozpoczęło się to kilkanaście lat temu, gdy po kilku miesiącach przygotowań kupiłem pierwszy model Riva Aquarama dla siebie w Europie Zachodniej) pojechały z moimi Klientami do wielu krajów europejskich zdobiąc prywatne domy jak również prestiżowe biura.

Wysyłałem modele łodzi motorowych do Dubaju, Kataru, ale również krajów skandynawskich, do Niemiec, krajów położonych nad Morzem Śródziemnym i Adriatykiem. Precyzyjnie wykonane modele łodzi motorowych z naszej oferty były wręczane jako elitarne prezenty VIP-om goszczącym w firmach sektora prywatnego i publicznego. Zawsze z tym samym efektem.

Oferowane przez nas modele kupowały zarówno firmy prywatne jak i instytucje państwowe. Klienci kupowali modele łodzi motorowych z naszej kolekcji jako elitarny prezent dla kolegi, przyjaciela lub partnera w interesach. Klientki poszukiwały idealnego i wyjątkowego nautycznego prezentu dla męża, taty, szefa na urodziny. Nie spotkaliśmy na swojej drodze Klienta, który byłby z zakupu niezadowolony, nie mieliśmy nigdy żadnej prośby o zwrot zakupionego modelu.

Prestiżowe, drewniane modele elitarnych łodzi motorowych

Jestem szczęśliwym posiadaczem kilku modeli łodzi motorowych, które od dawna mnie fascynują – najstarszy model Riva Aquarama posiadam od 2007 roku, najnowszy model Riva Aquariva zakupiłem dla siebie przed kilkoma dniami – jestem każdym z tych modeli zachwycony tak samo jak moi Klienci lub obdarowani przez nich partnerzy biznesowi i przyjaciele.