Mosiężna luneta żeglarska najlepszym Gwiazdkowym prezentem w Bożonarodzeniowej reklamie

·

żaglowiec ikona

Wiele osób twierdzi, że prawdziwy Sezon Gwiazdkowy rozpoczyna się co roku od chwili w której wielki brytyjski dom handlowy John Lewis wypuści swoją sławną Gwiazdkową reklamę.

 

Tegoroczna właśnie się ukazała a pod hasłem przewodnim „Pokaż komuś, że jest kochany w to Boże Narodzenie” kryje się dostarczony niespodziewany prezent w postaci stylowej, mosiężnej, rozsuwanej lunety, która „deus ex machina” pojawia się na u starszego Pana na Księżycu umożliwiając dostrzeżenie tego co dotychczas było niewidzialne i ratując go przed samotnością w trakcie Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Dawna mosiężna luneta żeglarska jako najlepszy prezent na Boże Narodzenie nawet na Księżycu

 Świąteczna reklama domu handlowego John Lewis – YouTube

 

Brytyjska sieć domów towarowych John Lewis od wielu lat słynie z wzruszających i nagradzanych świątecznych reklam – w 2014 roku hitem był spot o przyjaźni małego chłopca z pingwinkiem Monty, w tym roku wszelkie rekordy popularności bije firm reklamowy #ManOnTheMoon z mosiężną lunetą, która dostarczona w sposób magiczny starszemu człowiekowi, który żyje samotnie na Księżycu pozwala dostrzec Małą Dziewczynkę na ziemi, która obserwuje jego żywot od dawna, ale pomimo wielu prób nie potrafi znaleźć sposobu na skontaktowanie się z nim. Wybawieniem okazuje się Magiczna Świąteczna Paczka zawierającą dawną, mosiężną lunetę żeglarską , dzięki której samotny Człowiek na Księżycu może sięgnąć dalej niż dotychczas sięgał jego wzrok i zobaczyć Małą Dziewczynkę oraz przystrojoną świątecznie Ziemię – nastrój Świąt Bożego Narodzenia zostaje uratowany.

 

 Świąteczna reklama domu handlowego John Lewis – YouTube

 

 W realizacji planu małej dziewczynki i dostarczeniu stylowej lunety na Księżyc pomaga oczywiście  dom handlowy John Lewis będący pomysłodawcą reklamy, który pomoże również milionom innych dzieci i staruszkom w tegoroczne Święta ? Sklep wspiera od lat największą organizację charytatywną na Wyspach Age UK, która pomaga samotnym osobom starszym, starając się między innymi aby nikt nie spędzał Świąt Bożego Narodzenia w samotności. Hasło reklamy – „Pokaż komuś, że jest kochany w to Boże Narodzenie”, ma pomóc w akcji. 

 

Spot pt. John Lewis Christmas Advert 2015 – #ManOnTheMoon pojawił się w sieci w ostatni piątek i przez trzy dni zdołał zgromadzić imponujące blisko 10 milionów wyświetleń na YouTube, a także 6,2 miliona wyświetleń na Facebooku – widać więc że strategia John Lewis realizowana od kilku lat sprawia, że publiczność wręcz wyczekuje co roku na świąteczną reklamę tej marki a pokazanie przyjaźni małej dziewczynki i samotnego starszego człowieka oraz mosiężnej lunety, która wysłana i dostarczona przez sławny dom handlowy pozwoliła zbliżyć do siebie Ziemię i Księży oraz dojrzeć to co dotychczas było niedostrzegalne okazało się kolejnym Gwiazdkowym sukcesem.

 

Składana, mosiężna luneta od wieków jest symbolem i atrybutem kapitanów, którzy przy jej pomocy wypatrują obcych statków na horyzoncie, raf i niebezpieczeństw czy upragnionego macierzystego portu. Jednak jak pokazuje tegoroczny spot reklamowy John Lewis każdy dawny przedmiot marynistyczny posiada również olbrzymią symbolikę poza morską i może się okazać doskonałym Prezentem Gwiazdkowym, upominkiem w marynistycznym stylu z przesłaniem dla osób kompletnie nie związanych z żaglami czy morzem a dawna mosiężna luneta kapitańska może symbolizować zbliżenie, sięganie gdzie wzrok nie sięga, zdolność przewidywania, podejmowania słusznych decyzji, dalekowzroczność czy też przywodzić na myśl dawne wyprawy pod pełnymi żaglami i nieustraszonych Kapitanów, którzy przez takie lunety lustrując horyzont i podejmując słuszne i nierzadko brawurowe decyzje przeszli do historii…

 

Mosiężna luneta kapitańska, żeglarski prezent, dekoracja marynistyczna

Stylowa mosiężna luneta kapitańska w drewnianym żeglarskim pudełku – doskonały marynistyczny prezent, upominek w morskim stylu

 

 Umieszczona w pudełku ze szlachetnego drewna mosiężna luneta kapitańska na biurku czy komodzie właściciela będzie na pewno przedmiotem nobilitującym, stylowym i budzącym ciekawość oraz podziw wśród naszych gości…