Świąteczne prezenty dla Żeglarza, marynistyczne Gwiazdkowe upominki.

·

żaglowiec ikona

Czy może być lepszy prezent Świąteczny dla żeglarza lub miłośników łodzi, żaglowców, statków niż upominek inspirowany morzem i wodą? Ponadczasowe dekoracje marynistyczne, stylowe mosiężne urządzenia nawigacyjne, drewniane modele jachtów, żaglowców i łodzi motorowych, które w swoim pięknie i symbolice opierają się wszelkim przemijającym, rokrocznym, Gwiazdkowym trendom, modom.

Jeśli masz Żeglarza wśród rodziny lub przyjaciół, osobę kochającą morze, żagle, morskie opowieści o dawnych kapitanach i żaglowcach, wiesz, jak szaleni są to ludzie w kwestii swojego hobby. A może poszukujesz Bożonarodzeniowego upominku dla osoby zawodowo związanej z szeroko pojętym przemysłem i gospodarką morską? Jakie prezenty Świąteczne wybrać dla nich? Oczywiście stylowe, prestiżowe przedmioty marynistyczne związane z historią, kulturą i pięknem żywiołu jakim jest morze.

Jakie są naszym zdaniem najciekawsze Bożonarodzeniowe żeglarskie prezenty, dekoracje marynistyczne, Gwiazdkowe upominki, które każdy miłośnik tego pięknego hobby chciałby znaleźć pod choinką?

Modele najpiękniejszych jachtów i słynnych żaglowców z drewna

Trudno chyba znaleźć bardziej “marynistyczny” gwiazdkowy prezent niż drewniany model słynnego jachtu J klasy, który przed wiekami budził uznanie swoim pięknem, zwinnością na wodzie i osiągami. Współcześnie wiernie odtworzony drewniany model legendarnego jachtu America`s Cup „Endeavour”,  model dwukrotnego zwycięzcy regat o Puchar Ameryki „Columbia” czy posiadacza 100-letniego rekordu regat Kaiser’s Cup trójmasztowca „Atlantic” lub model pływającej po dzień dzisiejszy w królewskiej J-Class „Velsheda” na komodzie lub regale obdarowanego fana żeglarstwa wyzwoli w nim podobne emocje. Nostalgię i tęsknotę za Erą Odkryć Geograficznych wzbudzi również drewniany model słynnego żaglowca, który setki lat temu wypływał z portu aby zapisać się w historii, odkrywać nowe ląd, zdobywać nowe terytoria lub toczyć morskie bitwy pod wodzą Wielkich Kapitanów.

Mosiężna luneta żeglarska

Luneta kapitańska z mosiądzu na drewnianym statywie lub stylowa, mosiężna luneta umieszczona w drewnianym, żeglarskim pudełku to niewątpliwie Świąteczny prezent z morskim charakterem, dekoracja marynistyczna pełna żeglarskiej symboliki. Przed wiekami Kapitanowie dzięki takim lunetom lustrowali horyzont, wypatrując wymarzonego lądu, macierzystego portu lub wrogich jednostek. Współcześnie to niepowtarzalny żeglarski prezent symbolizujący “sięganie gdzie wzrok nie sięga”, umiejętność przewidywania, dalekowzroczność w codziennym życiu, zdolność dostrzegania właściwej drogi i dobrych rozwiązań.

Prestiżowe modele łodzi motorowych

Prestiżowy i elitarny drewniany model legendarnej łodzi motorowej Riva, Chris Craft lub współczesny, potężny Sunseeker, Azimut czy supernowoczesny WallyPower… Każdy z tych modeli sławnych łodzi, wiernie odtworzonych z zachowaniem skali i charakterystycznych detali, na podstawie oryginalnych grafik i planów, nada niezwykłego, nobilitującego klimatu pomieszczeniu, w którym się znajduje, jednocześnie wprawiając właściciela w niezwykły Gwiazdkowy nastrój jako człowieka o nietuzinkowych zainteresowaniach i wyjątkowym guście. Nikt nie przejdzie obojętnie obok modelu najsłynniejszej łódź motorowej Carlo Riva – Aquarama, której slogan reklamowy głosił: „Słońce, morze, radość z życia!” lub olbrzymiego modelu Super Riva Aquarama Lamborghini – najszybszej Rivy jaką kiedykolwiek zbudowano. Bezapelacyjnie niezwykłym upominkiem Bożonarodzeniowym będzie również model łodzi motorowej Riva Aquariva Gucci, której powstanie było jednym z punktów obchodów 90 rocznicy istnienia marki Gucci w 2011 r. lub replika łodzi Riva Ariston, o którym Carlo Riva mówił: “Był zaprojektowany z miłością czystą i silną jak rasowy ogier. Niezapomniany! To był mój Pan Morza”. Potężny, drewniany, wiernie odtworzony model łodzi motorowej to prezent Świąteczny dla którego ciężko znaleźć konkurenta.

Mosiężna busola żeglarska, kompas żeglarski

Mosiężny kompas żeglarski lub wykonana z mosiądzu busola działa na identycznej zasadzie igły magnetycznej i północy magnetycznej jak ich poprzedniczki przed wiekami. Wynalezienie igły magnetycznej, kompasu i busoli zapoczątkowało epokę Wielkich Odkryć Geograficznych. Żegluga morska i oceaniczna stała się w końcu świadoma, można było kontrolować kurs statku, bez względu na to czy słońce, lub gwiazdy były widoczne. Busola lub kompas to doskonały Gwiazdkowy prezent dla Żeglarza i osób kochających historię morskich podbojów, legendę Wielkich Kapitanów i ich żaglowców, morską tradycję i kulturę. Świąteczny upominek z przesłaniem, aby obdarowany zawsze znajdował właściwy kierunek w codziennym życiu, aby kierując się symbolicznym “kompasem moralnym” potrafił omijać życiowe rafy, mielizny i niebezpieczeństwa i bezpiecznie osiągnął wyznaczony i wymarzony cel.

Drewniane koło sterowe

Doskonały, pełen morskiej symboliki prezent Bożonarodzeniowy dla każdego, który marzy o dzierżeniu steru władzy, lub już przejął ster we własne ręce… Koło sterowe jest często traktowane jako alegoria trzymania steru władzy czyli dowodzenia, kierowania firmą, biurem, zespołem ludzkim. Osoba której podarujemy pod choinkę drewniane koło sterowe będzie wiedziała, że życzymy jej objęcia kierowniczego stanowiska w przyszłym roku a może wybierania właściwego, prawidłowego i bezpiecznego kursu lub dobrej drogi na stanowisku które już piastuje? Marynistyczny symbol odpowiedzialności za podejmowane decyzje, umiejętności omijania życiowych raf, mielizn i sztormów.

Sekstant żeglarski z mosiądzu

To chyba najbardziej “żeglarski” prezent z proponowanych. Sekstant jest nierozłącznie związany z historią żeglugi, astronawigacją, tajemną wiedzą i umiejętnościami Nawigatorów i Kapitanów, którzy przy jego pomocy potrafią określić swoje położenie na morzu na podstawie słońca i gwiazd, wyznaczyć właściwy kurs i bezpiecznie osiągnąć port przeznaczenia.  Mosiężny sekstant żeglarski wzorowany na przełomowych urządzeniach nawigacyjnych na biurku, komodzie czy regale właściciela niekoniecznie określa Żeglarza lub osobę czynnie pływającą na jachtach, żaglowcach lub statkach (ja na przykład nie posiadam tej umiejętności a jestem szczęśliwym posiadaczem wielu modeli sekstantów). Mosiężny sekstant w drewnianym pudełku to doskonały prezent Gwiazdkowy dla każdego zakochanego w historii żeglugi, kulturze i tradycji morskiej, biografiach sławnych Kapitanów i historii sławnych Żaglowców. Niepowtarzalny element marynistycznego wystroju wnętrz.

Dzwon pokładowy, mosiężny dzwon żeglarski

Dzwon żeglarski wykonany z mosiądzu to serce każdego  jachtu, żaglowca lub okrętu. Mocowany zawsze w centralnym punkcie pokładu. Czysty i piękny dźwięk dzwonu okrętowego wyznacza na statku czas pracy i odpoczynku. Dzwoń na morzu pełni funkcję swoistego zegara, wybija się nim “szklanki”, wyznacza wachty, pełni również funkcję alarmową. Ale mosiężny dzwon żeglarski może być również doskonałym prezentem Gwiazdkowym, ponieważ jest jedną z podstawowych, stylowych dekoracji marynistycznych, która ozdobi i dopełni każde pomieszczenie, którego wystrój ma charakter morski. Jako prezent pod choinką ucieszy każdego miłośnika żagli i morza.

Mosiężne lampy żeglarskie

Wykonane z mosiądzu, miedzi i odlewów żelaza dawne naftowe lampy żeglarskie przed wiekami oświetlały maszty, reje i pokłady dawnych żaglowców. Zapewniały bezpieczeństwo na morzu,  dodawały otuchy. Lampy nawigacyjne wskazywały drogę do portu, pozwalały uniknąć zderzenia z inną jednostką. Współcześnie mosiężna lampa naftowa może być pięknym prezentem Bożonarodzeniowym dla Żeglarza lub osób kochających morski wystrój wnętrz. Można jej użyć zarówno jako dekoracji marynistycznej w swoim salonie jak i na ganku czy w ogrodzie. Niewątpliwie sympatyczny prezent świąteczny z żeglarskim, morskim charakterem.

Każdy z powyższych przedmiotów związanych z historią żeglarstwa, morską kulturą i tradycją to niezwykły Gwiazdkowy prezent, niepowtarzalna marynistyczna dekoracja w ponadczasowym stylu. Bożonarodzeniowy, morski upominek i żeglarski prezent, które z wdzięcznością i wzruszeniem przyjmą obdarowani. Te marynistyczne przedmioty pozwolą przywołać wspomnienia dni spędzonych pod żaglami, pomogą snuć marzenia o morskich wojażach osób, których noga nigdy nie stanęła jeszcze na pokładzie. Są dowodem i symbolem morskiej historii i tradycji a przede wszystkim nietuzinkowego, ponadczasowego gustu, osoby, która znajdzie je pod choinką.