Marynistyczne dodatki, morski wystrój wnętrz, żeglarskie upominki

Stylowe, żeglarskie upominki, elitarny, morski wystrój wnętrz, nobilitujące, marynistyczne dodatki, prezenty dla Żeglarzy i osób kochających Wieki Błękit, łodzie, statki, okręty oraz morski wystroju wnętrz. Marynistyczne dekoracje, które wzbudzają tęsknotę za morskimi podróżami, ale również są stylowe, eleganckie i wyglądają efektowne w każdym wnętrzu.

Jeśli chcesz podarować coś wyjątkowego osobie zakochanej w morzu i żaglach, wybierz piękny, marynistyczny, mosiężny prezent, który trafi na honorowe miejsce w każdym wnętrzu, drewniany model sławnego jachtu czy żaglowca lub prestiżowy model legendarnej łodzi motorowej, które z miejsca staną się centralnym detalem każdego pomieszczenia, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

Morze i żeglarstwo to pasje, które gdy raz nas wciągną, będą nam towarzyszyć do końca życia. Miłośnicy podróży pod żaglami starają się, aby ich niezwykłe hobby towarzyszyło im także wtedy, kiedy są na lądzie. Nic więc dziwnego, że otaczają się przedmiotami, które na każdym kroku przypominają im o dalekich podróżach.

Wnętrze urządzone przez miłośnika morza, marynistyki, żeglarstwa nietrudno rozpoznać. Marynistyczna stylistyka wyziera bowiem w nim z każdego zakątka pomieszczenia. Morskie są kolory ścian, marynistyczne obrazy, żeglarskie aranżacje okienne i ścienne oraz inne elementy wystroju wnętrza. Jeśli szukamy dobrego prezentu dla miłośnika statków, okrętów, żaglowców, żagli i morza, również nie musimy szukać daleko. Wystarczy, że podarujemy mu efektowny przedmiot związany z jego pasją. A do wyboru mamy całkiem sporo marynistycznych upominków i dekoracji, które zachwycają, nawiązują do wspaniałych wypraw żeglarskich, odwiedzin w dalekich portach i zachęcają do małych i dużych podróży.

żeglarskie prezenty, dekoracje marynistyczne

Mosiężny kompas, luneta, a może sekstant?

Wśród ciekawych podarunków dla Żeglarza i osób kochających Wielki Błękit warto zwrócić uwagę na te przedmioty, które w dawnej nawigacji i w trakcie morskich podróży wskazywały właściwy kurs i pozwalały bezpiecznie powracać do portu. Mosiężny, żeglarski kompas zawsze pokazywał północ magnetyczną, pozwalał określić gdzie się znajdujemy na bezkresnym morzu lub oceanie, podobnie jak owiany tajemniczością sekstant żeglarski pozwalał określić położenie na podstawie pomiaru kąta ciał niebieskich nad horyzontem. Mosiężna luneta w rękach kapitana przybliżała natomiast widok odległych statków, mielizn i lądów informując o niebezpieczeństwach, pozwalała sięgnąć „gdzie wzrok nie sięgał”. Te niezwykłe, mosiężne przedmioty marynistyczne w praktycznym, współczesnym żeglarstwie wyszły z powszechnego użycia – zastąpiła je zaawansowana elektronika, GPS, nawigacja satelitarna, lornetki żeglarskie czy elektroniczne kompasy. Jeśli jednak ktoś jest zapalonym Żeglarzem i prawdziwym Wilkiem Morskim, z pewnością poradzi sobie z określaniem kierunku, kursu czy odległości za pomocą tradycyjnych przyrządów nawigacyjnych. Co więcej, kompasy, busole, lunety, sekstanty oraz inne dawne przyrządy żeglarskie zyskały nowe życie i prawdziwą nieśmiertelność jako alegorie dawnego i współczesnego żeglarstwa, morskie symbole, marynistyczne dekoracje. Można je spotkać nie tylko w muzeach morskich czy żeglarskich izbach pamięci, ale również w marynistycznych wnętrzach naszych domów, biur, kancelarii, gabinetów, hoteli czy restauracji. Eleganckie, żeglarskie, mosiężne przyrządy nawigacyjne doskonale komponują się z marynistycznym wystrojem marynistycznego salonu, gabinetu czy portowej tawerny.

prezent dla Żeglarza, morski upominek

Drewniane koło sterowe, mosiężny dzwon okrętowy, lampa żeglarska

Doskonałym pomysłem na prezent dla Żeglarza i osób zakochanych w dawnych żaglowcach, morskich opowieściach i Wielkich Kapitanach może być również drewniane koło sterowe, które ma wspaniałą, morską symbolikę. Często jest traktowane jako symbol steru władzy, odpowiedzialności za siebie, załogę, statek ale również jako alegoria wzięcia życia we własne ręce i nadania mu odpowiedniego kursu. Drewniane koło sterowe na ścianie będzie nam przypominało o tym, że to my jesteśmy kapitanami, którzy prowadzą statek po wzburzonych wodach własnego życia trzymając ster i nadając właściwy kierunek. Ciekawym prezentem w stylu morskim może być również serce i dusza każdego statku, okrętu czy żaglowca czyli mosiężny dzwon okrętowy czy wykonana z mosiądzu, naftowa lampa żeglarska, która doda blasku oraz marynistycznego charakteru każdemu wnętrzu.

żeglarskie prezenty, dekoracje marynistyczne, prezent dla żegalarza
prestiżowe drewniane modele łodzi motorowych na prezent