„Od razu na głęboką wodę” – relacja z pierwszego w życiu rejsu po wodach Grenlandii

·

żaglowiec ikona

Z nieukrywaną przyjemnością zapraszam Państwa do lektury reportażu – relacji z pierwszego w życiu rejsu na Atlantyk młodego człowieka, studenta jednej z Wrocławskich Szkół Wyższych. Autorem tych obszernych, okraszonych licznymi zdjęciami i wieloma szczegółami wspomnień z morskiej wyprawy jest Adam Lenartowski. Adam po otrzymaniu zaproszenia na rejs zrobił kurs na stopień Żeglarza Jachtowego a pół roku później, w lipcu 2009r. był już na pokładzie „Panoramy” – 16 metrowej dumy Jacht Klubu AZS Wrocław pod dowództwem kapitana Jacka Guzowskiego.

Członkowie Jacht Klubu AZS Wrocław spędzili na „Panoramie” 3 tygodnie, przepływając w tym czasie trasę 1422Nm, odwiedzając po drodze Isafjordur, Scoresbysund, Ittoqqortoomitu, Deichmann Fjord, Turner Sund, Roemer Fjord, Stephensen Fjord, Nansen Fjord, J.A.D.Jensen Fjord, Olafsvik, Akranes, Keflavik.
Szczegółową relację z rejsu Adam Lenartowski zgodził się opublikować w Marynistyka.pl – dzisiaj pierwsza z sześciu części (które będą się ukazywały na łamach naszego portalu codziennie) tej niezwykłej relacji z niezwykłego rejsu:

 

„Wspomnienia z Odysei Grenlandzkiej – część I”

 

Fot. Jacek Guzowski