Festiwal filmów o tematyce żeglarskiej i marynistycznej powraca – Best of JachtFilm 2021

·

żaglowiec ikona

Po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 do kalendarza wydarzeń kulturalnych powraca Festiwal Filmów Żeglarskich Best of JachtFilm. W programie najciekawsze filmy o tematyce żeglarskiej, marynistycznej, dokumenty z morzem i żaglami w tle, filmowe historie prawdziwych bohaterów i zdarzenia, które miały miejsce.

W październiku i listopadzie najciekawsze żeglarskie filmy dokumentalne przygotowane na pokazy festiwalowe 2021 mieli okazję poznać widzowie w Gdyni i w Szczecinie. W grudniu edycja warszawska. W przygotowaniu są także edycje festiwalu w Katowicach i we Wrocławiu, które planowane są początek 2022 roku.

Celem festiwalu jest prezentacja najlepszych filmów o tematyce marynistycznej. Motywem przewodnim jest żeglarstwo i jego różnorodność. Można zobaczyć prawdziwych bohaterów i zdarzenia, które miały miejsce. Emocje, które towarzyszą bohaterom są uniwersalne. Są to filmy o spełnianiu marzeń, pokonywaniu codziennych przeszkód i słabości, dojrzewaniu, woli walki i przetrwania. W tle tych historii są żagle i woda.

Tegoroczna edycja festiwalu, która odbędzie się w dniach 11-12 grudnia 2021 w warszawskim kinie Luna, będzie okazją do wspomnień i przypomnień. W programie znajdzie się wybór najlepszych filmów w historii festiwalu. Pokazane zostaną filmy z wcześniejszych edycji festiwalu oraz takie, które poruszyły najbardziej publiczność. Dla jednych będzie to okazja do przypomnienia niektórych filmów, inni zobaczą je po raz pierwszy. W programie znajdą się takie filmy jak: „Berserk w Antarktyce”, „Przygody Dodo”, „Gorycz zwycięstwa”, „Ginące żagle”, „Cudem ocalony”, oraz wiele innych.

Festiwal Filmów Żeglarskich Best of JachtFilm 2021 jest jedyną imprezą filmową w Polsce o tematyce marynistycznej oraz jedną z nielicznych na świecie. Jest również jedyną okazją do zobaczenia większości z prezentowanych filmów żeglarskich. Wydarzeniu towarzyszy kiermasz wydawnictw o tematyce morskiej i marynistycznej. Jest to świetna okazja do nabycia prezentów przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia

Bilety na JachtFilm upoważniają do bezpłatnego wejścia na koncert zespołu Stara Kuźnia w Tawernie Korsarz w Warszawie w sobotę 11 grudnia.

Szczegółowe informacje na stronie Jachtfilm.pl

Partnerami głównymi festiwalu są: armator żaglowca Fryderyk Chopin i organizator Niebieskiej Szkoły – firma 3 Oceans, oraz Sztorm Grupa – szkoła żeglarstwa i sportów motorowodnych oraz organizator kolonii i obozów żeglarskich dla dzieci i młodzieży.