Drewniane modele legendarnych łodzi motorowych

żaglowiec ikona

Drewniane modele łodzi motorowych, które z miejsca staną się centralnym, marynistycznym detalem każdego pomieszczenia. Legendy wśród łodzi motorowych, synonim luksusu i prestiżu oraz morskiej elegancji i szyku.

W naszej ofercie znajdą Państwo precyzyjnie wykonane, z ogromną starannością i dbałością o szczegóły, na podstawie oryginalnych zdjęć i planów, drewniane modele ekskluzywnych włoskich łodzi motorowych stoczni Riva, ikon włoskiego stylu Dolce Vita, kunsztu, piękna i luksusu na wodzie, m.in. :

Drewniany model Riva Aquarama, najsłynniejszy chyba model ze stoczni Carlo Riva, stworzona w 1962 roku, 9-metrowa, klasyczna, drewniana piękność o opływowej linii i mocy 750 KM w najmocniejszej wersji silnikowej. Reklama tej łodzi głosiła: „Słońce, morze, radość z życia! Prawdziwa alegoria włoskiego Dolce Vita!” Swoje modele Riva Aquarama posiadali Brigitte Bardot, Sophia Loren, Richard Burton, Jean-Paul Belmondo, Sean Connery, George Clooney, Brad Pitt,… Piękne mahoniowe łodzie z charakterystycznymi rozszerzonymi łukami kadłubów i potężną mocą silników V8 stały się ikoną blasku gwiazd z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

Prestiżowy model najdłużej w historii stoczni Riva produkowanej łodzi motorowej Riva Ariston (1950 – 1974) o której Carlo Riva mówił: “Była zaprojektowana z miłością czystą i silną jak rasowy ogier. Niezapomniana! To był mój Pan Morza”.

Piękny model współczesnej Riva Rivarama 44, model ten jest naturalną ewolucją legendarnego modelu Riva Aquaramy. Budowa będąca połączeniem naturalnej elegancji, włoskiego stylu i najnowszych, morskich innowacji technologicznych spowodowała, że Rivarama 44 zdobyła tytuł „Najlepszego europejskiego otwartego jachtu” (Best European Open Yacht) w kategorii 40-60 stóp dwa lata z rzędu.

Ponadto ekskluzywne modele łodzi motorowych z drewna, które powstawały w ramach uczczenia niezwykłych wydarzeń, np. elitarny model Riva Aquariva Gucci, która powstała w ramach obchodów 90 rocznicy istnienia marki Gucci w 2011 roku czy legendarna Riva Aquarama Lamborghini zamówiona w maju 1968r. przez Ferruccio Lamborghini (założyciela włoskiej firmy produkującej samochody sportowe), najszybsza Riva w historii.

Naszą ofertę przepięknych, drewnianych modeli łodzi motorowych staramy się cały czas uzupełniać również modelami innych marek, które przeszły do historii nautyki, oferując np. precyzyjnie wykonany model legendarnej amerykańskiej łodzi czasów prohibicji Chris Craft Runabout z 1930 roku.

Liczne, szczegółowe detale modeli, jak okucia, ozdoby, koła kierownicy i śmigła wykonane z mosiądzu i stali nierdzewnej, ręcznie szyte pluszowe siedzenia ze skóry czy wreszcie budowa samych modeli czasochłonną metodą deseczek klejonych na drewnianej ramie polakierowanych starannie kilkoma warstwami farby i lakieru sprawiają, że modele łodzi motorowych z naszej oferty są niepowtarzalnym, nobilitującym prezent dla miłośników nautycznego stylu i klasycznych łodzi motorowych, rzucającym się w oczy elementem marynistycznego wystroju eleganckich pomieszczeń, doskonałym upominek z Morskim Duchem i klasą.
Stwórzcie niepowtarzalny klimat w swoim salonie, biurze, gabinecie niespotykanym, drewnianym modelem przepięknej łodzi motorowej dla wymagających Klientów.