Pokoje do Wynajęcia nad morzem – Jantar na Mierzei Wiślanej

żaglowiec ikona

…Jeżeli marzą Państwo o prawdziwych wakacjach nad Bałtykiem, z dala od zgiełku miast, przepełnionych pensjonatów, zatłoczonych plaż, długich kolejek po „świeże” ryby i korków na drogach aby gdziekolwiek dojechać… szczerze, z własnego, wieloletniego doświadczenia polecamy Państwu… Mierzeję Wiślaną.
Jadąc np. z Warszawy (trasa E7), Mierzeja Wiślana oferuje nam najkrótszą drogę nad morze, ponieważ już w Nowym Dworze Gdańskim (38km przed Gdańskiem !) skręcamy w prawo w kierunku Stegny i po przejechaniu 15km jesteśmy… nad Bałtykiem ?

To właśnie Mierzeja Wiślana  – nadmorski region nie zniszczony jeszcze doszczętnie przez infrastrukturę, ograniczony z jednej strony wodami Zalewu Wiślanego, z drugiej licznymi i przepięknymi kanałami Żuław oraz ujściem Wisły a z trzeciej Zatoką Gdańską, porośnięty Parkiem Krajobrazowym Mierzeja Wiślana – jednym z najpiękniejszych lasów oddzielającym Bałtyk od lądu jaki mogą Państwo spotkać na Wybrzeżu.

Jeżeli zdecydują się Państwo odwiedzić Mierzeję Wiślaną to oczywiście polecamy Państwu jej „bursztynową perłę” – Jantar.

Tylko w Jantarze mają Państwo szansę na wschód słońca na pustej plaży lub świeżą rybę prosto z wracających rano z połowów kutrów w szczycie sezonu, pomimo, że ta mała miejscowość w lipcu i sierpniu zmienia się w tętniący życiem kurort. Jantar znany jest z leczniczego mikroklimatu dzięki niezwykłemu połączeniu wpływu Bałtyku i mieszanych lasów Parku Krajobrazowego. Nieopodal znajduje się rezerwat kormoranów, rezerwat ptaków przelotnych „Mewia Łacha”, w samym Jantarze hodowla strusi i stadnina koni. Zgodnie z nazwą miejscowości co roku w sierpniu na Jantarowej plaży rozgrywane są Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynów. Gdy nasycą się Państwo widokiem morza i atrakcjami samej miejscowości, mogą Państwo skorzystać z przejażdżki kolejką wąskotorową, lub rejsów po Zalewie Wiślanym.

Jeżeli wakacje w Jantarze to tylko u najserdeczniejszej, najbardziej gościnnej Rodziny Rybackiej – u Państwa Haliny i Stefana Panius.
Pokoje do Wynajęcia u Państwa Panius, na ul. Zakole 9 w Jantarze położone są w otulinie Parku Krajobrazowego (las tuz za ogrodzeniem)  a nad morze, na rzadko uczęszczaną plażę, prowadzi ścieżka przez przepiękny las i wydmę (ok.500m). Mogą Państwo również skorzystać z głównego zejścia na ul. Morskiej.

Na ul. Zakole 9 maja Państwo do wyboru:
– pokoje 2,3,4 osobowe w Domu Gospodarzy z łazienkami oraz ze wspólnymi łazienkami na dwa pokoje
– pokoje 2,3,4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, TV, lodówkami w dwóch nowych, murowanych budynkach
Do tego olbrzymia, ogrodzona  działka na której można zaparkować samochód, grill, altanka oraz pan Stefan Panius – przez 30 lat Rybak z Jantara, podobnie jak Jego Ojciec…

ADRES:
Pokoje do Wynajęcia
Halina i Stefan Panius
Ul. Zakole 9
Jantar
Tel. (55) 2478942
Tel. kom. +48 0691-717-867
Adres GPS: 54°20’12.72″N / 19° 1’19.74″E

Naprawdę można tu pójść na spacer po bezludnej plaży, nacieszyć się bezmiarem Bałtyku czy wszechobecną przyrodą, ale również pójść w Jantarze na dyskotekę, kryty basen, piwo lub pizze (o ryby polecamy pytać Pana Stefana ? )